Beata Bobińska – sopran (manager kultury), absolwentka Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, na Wydziale Wokalno-Aktorskim, w klasie śpiewu prof. dr hab. Hanny Michalak. Dyplom sceniczny złożyła partią Serpiny w operze „La serva Padrona” Giovanniego Pergolesiego w 2002 r. Śpiewała partie Zuzanny i Barbariny z opery „Wesele Figara”, Papageny i I Damy z opery „Czarodziejski Flet”, Bastienki z opery „Bastien i Bastienne” W. A. Mozarta.
W repertuarze posiada liczne pieśni, arie koncertowe, operowe i operetkowe, a także partie solowe i chóralne dzieł oratoryjno-kantatowych. Już jako studentka brała czynny udział w kursach mistrzowskich i interpretacyjnych prowadzonych przez znakomitych pedagogów i śpiewaków takich jak: Helena Łazarska, Fedora Barbieri, Jadwiga Rappe.
W latach 1991-99 była członkiem Olsztyńskiego Chóru Kameralnego Collegium Musicum, z którym brała udział w prestiżowych konkursach chóralnych zdobywając najwyższe nagrody Grand Prix m.in.: na IV Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Religijnej w Rumii, Ogólnopolskim Turnieju Chórów „Legnica Cantat”, Internationaler Schubert-Chorwettbewerb w Wiedniu, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym w Llangollen w Walii, Międzynarodowym Konkursie Chórów w Montreux. Jej codzienna praca związana jest z działalnością organizacyjną i dydaktyczną. Pracuje na stanowisku Kierownika Działu Upowszechniania Muzyki w Filharmonii Pomorskiej, jest autorem wielu projektów edukacyjnych i artystycznych m.in.: Pionierskich koncertów dla niemowląt i kobiet w ciąży pt. „Od brzuszka do uszka maluszka”. Śpiew jest jej pasją, którą stale rozwija śpiewając podczas koncertów kameralnych i symfonicznych z udziałem Orkiestry Kameralnej Capella Bydgostiensis, z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, kwintetem Triumphal Brass Quintet, Orkiestrą Barokową Intemperata. Bierze udział w Ogólnopolskich i Międzynarodowych Festiwalach Organowych i Muzyki Kameralnej m.in.: w Świnoujściu, Lubieniu Kujawskim, Bydgoszczy, Koronowie, Wiśle, a także cyklicznie od 2011 r. w Koncertach Maryjnych z Różą, organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Miasta Bydgoszczy w bydgoskiej Katedrze. Z wychowankami Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” (w którym w latach 2001-2011 była nauczycielem śpiewu) i kwintetem dętym Triumphal Brass Quintet nagrała w 2008 r. płytę CD najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek pt. „Śpiewajmy Maleńkiemu”. Za swoją działalność organizacyjną, artystyczną i dydaktyczną otrzymywała Nagrody Prezydenta Miasta Bydgoszczy Konstatntego Dombrowicza, Rafała Bruskiego, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego, Dyrektor Filharmonii Pomorskiej Eleonory Harendarskiej.