Hiroko Inoue – aktualnie solistka Obwodowej Filharmonii Kaliningradzkiej, pochodząca z Osaki w Japonii.
Naukę muzyki rozpoczęła na fortepianie i skrzypcach, a od 1996 roku, pod kierunkiem prof. Kumiko Hattori na Uniwersytecie Sztuk w Kioto kontynuuje grę na fortepianie. Ukończyła go z wyróżnieniem, a następnie została studentką Konserwatorium Moskiewskiego im. Piotra Czajkowskiego na wydziale organów u prof. Aleksieja Parszina i fortepianu u prof. Nauma Sztarkmana. W roku 2005 ukończyła je i zaczęła pracować jako asystent na tej uczelni.
Jest laureatką wielu międzynarodowych konkursów organowych – jako pianistka, na konkursie im. Marii Yudiny (2001 i 2003, I miejsca), w Tagliatti (specjalna nagroda, 2003), I m. na Konkursie Muzyki XXI w. w Vorzela na Ukrainie, 2005; jako organistka – III m. na Konkursie im. Marcello Galanti’ego w Mondaino, Włochy 2004), I m. Konkurs im.Valery’ego Kikty, Moskwa 2005; dyplom i 3 specjalne nagrody (publiczności, Telewizji Kaliningradzkiej oraz „Vera-Nadezhda-Lyubov” na Konkursie im. Michaiła Tariwerdiewa w Kaliningradzie, 2005; nagroda za szczególna muzykalność na festiwalu „Peter de Grote” w Groningen, w Holandii, 2006.
Artystka koncertuje aktywnie w Rosji (m.in. w Moskwie, Nowgorodzie i oczywiście, jako solistka tamtejszej Filharmonii, także w Kaliningradzie); występowała m.in. w Holandii, Szwecji, w Niemczech, Czechach oraz w rodzinnej Japonii; także w Polsce udziela się jako solistka i kameralistka.