Janusz Bobiński w 1994 roku ukończył w klasie mgr Romana Skowrońskiego Wojskowe Liceum Muzyczne w Gdańsku. W 1999 roku absolwent Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie prof. Romana Grynia. Od 1989 do 2006 roku zdobywca wielu nagród i wyróżnień solowych na konkursach ogólnopolskich m.in. w 2001 roku I miejsce w konkursie solistów WP w Świeradowie Zdroju. W 1999 półfinalista ogólnopolskiego konkursu trębaczy w Kaliszu. Laureat konkursów zespołów kameralnych w Świeradowie Zdroju, Częstochowie, Bydgoszczy, Toruniu i Gdańsku.
Prowadził warsztaty muzyczne w zakresie gry na trąbce WLM w Gdańsku. Uczestnik kursów mistrzowskich prowadzonych przez prof. Markusa Wursha, prof. Romana Grynia, prof. Igora Cecocho, prof. F. Schmidta. W latach 1994 – 2007 koncertmistrz Orkiestry Reprezentacyjnej POW w Bydgoszczy. Od 2004 roku pierwszy trębacz, solista orkiestry Opery NOVA w Bydgoszczy. Współpracuje z wieloma zespołami m.in.: Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Pomorskiej, Capella Bydgostiensis, Polską
Orkiestrą Muzyki Filmowej, Maria Rodriguez Band, Polish Energetic Ensamble, Orkiestrą XXI wieku. Solista, kameralista, aranżer.